Z powodu braku optymalnego położenia, pompa ciepła została zainstalowana w miejscu najmniej sprzyjającym. W wyniku tego odczuwalny był dyskomfort mieszkańców. Chcąc ulepszyć jakość systemu, dokonaliśmy korekty instalacji centralnego ogrzewania.
W budynku została zainstalowana pompa ciepła marki Ariston. Niestety, instalacja nie działała prawidłowo i w niektórych pomieszczeniach powodowała brak ogrzewania podczas silnych mrozów.
Przyczyną tego stanu rzeczy był nieodpowiedni przekrój rury przyłączeniowej. Ponadto instalacja podłogowa nie została właściwie odpowietrzona.
Niestety, brak otuliny na rurach freonowych, powodował uciekanie ciepła na zewnątrz budynku.
Inwestorowi zależało na długotrwałej i sprawnej funkcjonalności instalacji oraz na późniejszym łatwym dostępie do serwisu.
Aby poprawić funkcjonalność instalacji, zmieniliśmy średnicę rur przyłączeniowych z 22 mm na 28 mm. W wyniku tej zmiany możliwe stało się dokładne ustawienie przepływu na manometrach, co zapewniło równomierny rozkład temperatury w każdym pokoju.
Aby umożliwić łatwiejszą kontrolę i ustawienie pompy ciepła, zostały zainstalowane termometry, pozwalające na odczytanie temperatur zasilania i powrotu.
Separator powietrza został zamontowany w celu odpowietrzenia instalacji, co zabezpiecza jej sprawne działanie, nawet w przypadku awarii automatycznych odpowietrzników po kilku latach użytkowania.
Separator magnetyczny został zainstalowany, aby usuwać zanieczyszczenia i umożliwić łatwe dodawanie chemii do instalacji, co zapewni jej długotrwałą funkcjonalność.
Ostatecznie, układ został odpowietrzony przy użyciu pompy solnej.